Email adresi almak istiyorum ama hangisi?

Email adresi almak istiyorum ama hangisi?

Email (eposta) ya da türkçe adıyla “elektronik posta adresi” almak istiyorsunuz ama hangisini alacağınızı bilmiyorsanız bu yazı sizin için.

İnternet üzerinde bir çok sitenin hizmetlerinden faydalanmanız için email adresine ihtiyacınız vardır. Sadece siteler için de değil. Aynı zamanda insanlarla iletişiminde olmazsa olmazıdır email adresleri.

Dünya üzerinde email adresi alabileceğiniz bir çok web sitesi mevcut. Fakat bunlardan en önemlileri;

www.gmail.com

www.hotmail.com

Dünyanın en keyifli browser oyunlarından biri olan Travian’ı oynamak içinde mail adresine ihtiyacınız olacak. Travian’a ücretsiz üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Her ikisi de tamamen ücretsizdir. Ben ise sadece gmail kullanıyorum.

Sizlere tavsiyem;

  • Birden çok mail adresiniz olabilir ama, özellikle üyeliklerde kullandığınız tek mail adresiniz olsun. Çünkü parola veya şifresini unuttuğunuz hizmetlerin şifrelerini tekrar istediğinizde bu adresten kolayca alabilirsiniz ve kafanız karışmaz..
  • Adınız ve soyadınızı taşıyan bir mail adresi mutlaka alın. Bu mail adresinizin kolay hatırlanmasını sağlar ve böylece insanlar sizinle kolayca iletişime geçebilir.
  • Hangi maili alacağınıza karar vermek için sunduğu hizmetlere bakın. Ne kadar alan veriyor, hangi hizmetleri var? Örneğin gmail adresiniz ile youtube’a da girebiliyorsunuz ve Google‘ın diğer tüm hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Ben bu yüzden gmail kullanıyorum. Google hizmetlerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.
  • UNUTMAYIN! Email adresleri de domain adresleri gibi hızla tükeniyor. Bu nedenle adınıza uygun bir email adresi bulmanız zor olabilir. Şu an mail adresi kullanmıyor olsanız bile email adresinizi vakit kaybetmeden alın. Hatta yakınlarınız, kardeşiniz, anneniz, babanız için bile alabilir daha sonra şifreleriyle birlikte onlara verebilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top
theme shared on wplocker.com